Fontos iratok:
- TB kártya
- Gyerekútlevél – Indulás előtt mindig ellenőrizzük le az érvényességét, mert 4 éven aluli gyermekek útlevele 2 évig érvényes!
- Biztosítás – Amennyiben dombornyomott bankkártyánk van, automatikusan kapunk hozzá éves utasbiztosítást és a kártyadíjunk kétszereséért igényelhetünk hozzá belföldi balesetbiztosítást is! Vigyázat, az csak rád vonatkozik!
Útipatika:
- Allergiakrém
- Lázmérő
- Lázcsillapító
- Kálcium
- Sebtapasz
- Háziorvos telefonszáma
- Fertőtlenítő szer
- Úti kézfertőtlenítő
- Rovarűző, illetve valamilyen nyugtató krém, ami csökkenti a viszketés vagy irritáció okozta kellemetlenségeket
- Napkrém
Tipp: Frissen vásárolt utazóággyal ne kísérletezzünk, próbáljuk meg a gyermeket beszoktatni pár nappal a nyaralás előtt az utazóágyba, hogy ne legyen túl sok számára az új élmény!
Ruházat:
- Sapka vagy kendő, hogy a picik nehogy napszúrást kapjanak
- Hosszú ujjú felsők és trikók, mert az esték hűvösek lehetnek
- Esőkabát
- Szellős, természetes anyagból készült ruhák a gyerekre
- Vízbe menős cipő vagy gumicsizma
- Több váltás úszónadrág, mert a vizeset érdemes egyből lehúzni a gyerekről
- 2 törölköző – Ajánlott egyet vinni a strandra és egyet vinni külön a pici számára. Sajnos a strandos törölköző mindig annyira homokos lesz, hogy nem egészséges benne törölközni!
- Papucs: strandos és benti
Tipp: Olyan úszógumit válasszunk, ami keresztpántos a baba fenekénél, mert nyílt vízen a karúszó nem ajánlott, mivel a hullám ledobja a kezéről a gyereknek
Eszközök:
- Hajszárító
- Autós nyakpárna
- Pótcumi
- Körömvágó szett – Igyekezzünk olyan babaápolási készletet venni, amiben minden van, hogy ne az utazás során döbbenjünk rá, hogy mi hiányzik!
- Szélsátor
- Bili vagy WC szűkítő
- Szobahőmérő – Előfordul, hogy nagy hőmérséklet-különbség van a felnőttek hálója és azok a szobák között, ahol a kiságy van. Általában a legnagyobb hely, ahol az utazóágyat elhelyezhetjük, az erkélyablak előtt van, így több fokkal hűvösebb lehet a baba alvóhelye és mi ágyunk között!
Alvóka – Ajánlott a kedvenc játékokra egy cetlit tenni, hogy hova küldjék vissza, ha valahol elhagyjuk! Semmi sem teheti jobban tönkre egy kisgyermek nyaralását, mint egy elhagyott alvótárs!
- Háti hordozó, kenguru vagy hordozókendő a városnézegetéshez
- Orrszívó – Ne felejtsük el, hogy nem mindegyik országban lehet porszívós orrszívót kapni. Személyes tapasztalatomból tudom, hogy Lengyelországban csak kézi orrszívó kapható, ami egyáltalán nem segített a fiamon. Így haza kellett jönnünk nyaralás helyett!
- Karszalag – Készítsünk gyermekünknek egy olyan karszalagot, ami színes és nem zavarja, hogy a karján van. Írjuk rá a gyermek nevét, a szálláshely nevét és címét és a telefonszámunkat, így nyugodtan tudunk a különböző városi forgatagokban részt venni.
- Babavíz – Ellenőrizzük, hogy az adott országban fogyasztható-e az ivóvíz. Ha nem, akkor érdeklődjünk, hogy hol kaphatunk palackozott vizet vagy, ha autóval utazunk, vigyünk magunkkal babavizet, amit forralás nélkül adhatunk a babának!
- Bébiétel – Ha gyermeknek van olyan étele vagy megszokott márkája, ami nem kapható az adott országban, akkor abból ajánlott betáraznunk, hogy a kicsi életvitele ne boruljon fel teljesen!
Tipp: Nézzük meg, hogy az adott térségben van-e honos mérgező növény és hogy ezek hogyan néznek ki! Így tudjuk, hogy mire kell odafigyelnünk!
- Szúnyogháló az utazóágyra
- Napernyő a babakocsira
- Naproló az autóba
- Thermopohár – Praktikus dolog, így kint hagyhatjuk a picik italát és nem forr fel benne az innivaló!
- Úti etetőszék
- Zseblámpa – Idegen apartmanban megkönnyíthetjük a saját dolgunkat, ha van egy zseblámpánk, így a gyermek éjszakai ellenőrzése során nem megyünk neki mindennek!
- Konnektorba dugható éjjeli fény, ha a gyermekünk fél a sötétben
- Esővédő fólia babakocsira vagy esőkabát
Igyekezzünk elintézni azt, hogy a babakocsit fel lehessen vinni a repülőgépre, mert nagyon sok olyan babakocsis kártérítést intézünk, amit feladtak poggyászként és sajnos megsérült a babakocsi váza!